Polaroid (Polaroid)
Polaroid (Polaroid)
Lars Klevberg
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.1 IMDB Puanı 252 Görüntülenme

Polaroid (Polaroid)

Lars Klevberg’in yönetmenliğini yaptığı ve Blair Butler ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Polariod filmi bir dram ve korku filmidir. Filmin oyuncuları arasında Kathryn Prescott, Samantha Logan, Priscilla Quintana, Tyler Young ve Keenan Tracey bulunmaktadır. Filmde lisede yalnız yaşayan Bird Fitcher ve bulduğu Polaroid fotoğraf makinesi anlatılmaktadır.Sarah (M
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Lars Klevberg’in yönetmenliğini yaptığı ve Blair Butler ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Polariod filmi bir dram ve korku filmidir. Filmin oyuncuları arasında Kathryn Prescott, Samantha Logan, Priscilla Quintana, Tyler Young ve Keenan Tracey bulunmaktadır. Filmde lisede yalnız yaşayan Bird Fitcher ve bulduğu Polaroid fotoğraf makinesi anlatılmaktadır.


  Sarah (Madelaine Petsch) ve arkadaşı, rahmetli annesinin eşyalarının bulunduğu bir kutuya girerler ve bir Polaroid kamera bulurlar. Arkadaşı, o sırada ona âşık olduğu kişinin fotoğrafını beğendiğini anlatmaktadır ve bu, Sarahyı baskılı kamerayla iç çamaşırlarıyla fotoğraf çekmeye teşvik eder. Flaş patladığında Sarah huzursuz görünür. Arkadaşı ayrılır ve Sarah evde yalnız kalır. Basılan fotoğrafa baktığında, fotoğrafında, arkasında korkunç görüntülü bir karartı görür. Şaşırarak, ona bir leke gibi davranır ve temizlemeye başlar. Tavan arasından gelen ürkütücü sesler duyar ve araştırmak için gider. Tavan arasında gezerken korkup düşer, ancak tam yere çarpmak üzere iken birden ayaklarından onu bir şey tutar ve havaya kaldırır. Saçları yüzünde sallanırken kısa bir rahatlama hissederken, daha sonra bir varlık tarafından yukarı çekilir ve cesedi yere düşmeden önce görüntünün dışında öldürülür.


  Türkçe dublaj ve 1080p kalitelerini bir arada barındıran bu korku filminde; Utangaç lise öğrencisi Birde (Kathryn Prescott), onu bir garaj satışından alan arkadaşı Tyler tarafından eski bir Polaroid kamera verilir. Kameranın içine kazınmış "RJS" harfleri vardır. Bird, Tylerın bir fotoğrafını çeker, ancak daha sonra çektiği fotoğrafta bir önceki görünen karartıya benzer bir gölge görür.


  Bird, en yakın arkadaşı Kasey (Samantha Logan) ile bir kostüm partisine katılır ve diğer arkadaşları Mina, Minanın erkek arkadaşı Devin, Avery ve Birdün lisedeki aşkı Connor (Tyler Young) ile buluşur. Grubun resmini çekmek için Polaroid kamerasını kullanır ve Avery daha sonra onunla bir selfie çeker. Bu sırada Tyler, yaratık tarafından öldürülür ve Şerif Pembroke, Birdü bilgilendirir. Bird, evde Tylerın fotoğrafını gizemli bir şekilde Averynin fotoğrafında bulunan gölgeden arınmış olarak görür.


  Avery ise daha sonra yaratık tarafından boynu kırılarak öldürülür. Bird bunu öğrenince kamerayı yok etmeye çalışır ve arkadaşlarını uyarmaya çalışır. Devin grup fotoğrafını yakmaya çalışır ancak alevler fotoğraftaki Minaya geldiğinde kendisi de alev alır ve ateş söndürülemeden hayatını kaybeder.


   

  Diğer Adları:

  Polaroid

  Yayın Tarihi:

  17 Sep 2019

  Senaryo:

  Blair Butler, Lars Klevberg

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?