Pretoira’dan Kaçış (Escape from Pretoria)
Pretoira’dan Kaçış (Escape from Pretoria)
Francis Annan
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 287 Görüntülenme

Pretoira’dan Kaçış (Escape from Pretoria)

2020 yapımı gerilim filmi olan Pretoira’dan Kaçış’ın başrolünde Harry Potter olarak tanınan Daniel Radcilffe bulunmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Francis Annan oturmaktadır ve ayrıca Annan, L. H. Adams’a senaryo yazımında destek olmuştur.  Film Tim Jenkin’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmde bulunan diğer oyuncular ar
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  2020 yapımı gerilim filmi olan Pretoira’dan Kaçış’ın başrolünde Harry Potter olarak tanınan Daniel Radcilffe bulunmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Francis Annan oturmaktadır ve ayrıca Annan, L. H. Adams’a senaryo yazımında destek olmuştur.  Film Tim Jenkin’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmde bulunan diğer oyuncular arasında ise Nathan Pagei Mark Leonard Winteri Daniel Webber ve Ian Hart bulunmaktadır.


  1979 yılında Güney Amerika’da yöneticiler insanları ten renklerine göre ayrıştıracak bir takım politikalar yürütmektedir. Stephen Lee ve Tim Jenkin apartheid adı verilen bu ırkçı hareketin karşısında duran grubun birer üyesidir. Ancak hükümet ile karşı karşıya geldiklerinde tutuklanırlar ve yargılanmak ��zere mahkemeye götürülürler. Duruşma sırasında Lee sekiz yıl, Jenkin ise on yıl hapis cezası alır ve bunu öğrendikleri anda Lee salondan kaçmaya çalışır ancak başarısız olur. Daha sonra ikili Pretoria adlı hapishaneye götürülürler. Gittiklerinde kendileri gibi apartheid karşıtı olduğu için hapse atılan Denis Goldberg ile tanışırlar. Goldber dört kez müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Tim ve Stephen’a hapishaneye ayak uydurmaları için yardımcı olur ve onlara uslu durmalarının kendileri için iyi olacağını söyler.


  Goldberg’in uyarı ve tembihlerine rağmen ikili kaçmayı hiçbir zaman akıllarından çıkarmamıştır. Leonar Fontaine adlı diğer bir mahkûm ile kaçış planlarını konuşurlar. Daha sonrasında hiçbir şey olmamış gibi hapishaneye yerleşirler ve herkes gibi günlük yapmaları gerekenleri yapmaya devam ederler. Bu sırada Jenkis ise kaçış planlarını iyice geliştirmektedir. Hapishanenin ahşap atölyesinde hücrelerinin kilitlerini açmak için tahtadan anahtarlar yapmaya başlarlar. Yaptıkları anahtarları bahçeye gömerler ve ertesi gün kaçışlarının provasını yapmaya karar verirler.


  Ancak kaçışı denedikleri sırada anahtarlardan birini hücrede unuturlar ve geri dönmeleri gerekir. Bu sırada bir gardiyana rastlarlar ve yakındaki bir dolaba saklanarak kurtulmayı başarırlar ancak gardiyan ertesi gün bir arama yapılacağını söyleyerek gelir. Tüm hücreler aranır ancak hiçbir şey bulunamadığı için sorun çıkmamıştır. Sonrasında kaçış planını Goldberg’e anlatırlar ve onun da kendileri ile gelmesini ve davalarına devam etmelerini isterler. Tahtadan yaptıkları anahtarları ile kapıları açarak hapishaneden kaçmaya çalışırlar ancak yeni gardiyanlar onlar için sorun çıkaracaktır.

  Diğer Adları:

  Escape from Pretoria

  Yayın Tarihi:

  06 Mart 2020

  Senaryo:

  Francis Annan, L.H. Adams, Tim Jenkin

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?