Rambo 2 İlk kan 2(Rambo: First Blood Part II)
Rambo 2 İlk kan 2(Rambo: First Blood Part II)
George P. Cosmatos
1985
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 272 Görüntülenme

Rambo 2 İlk kan 2(Rambo: First Blood Part II)

Rambo film serisinin ikinci filmi olan Rambo: İlk Kan 2’de baş rol Rambo yani Sylvester Stallone tarafından canlandırılmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda daha önce Kobra, Kasabanın Namusu ve Of Unknown Origin filmlerinin yönetmenliğini yapan George P. Cosmatos oturmaktadır. Filmin senaryosu ise Sylvester Stallone, Kevin Jarre ve James Cameron tarafından David Morrel’in kitabından esinlenilere
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Rambo film serisinin ikinci filmi olan Rambo: İlk Kan 2’de baş rol Rambo yani Sylvester Stallone tarafından canlandırılmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda daha önce Kobra, Kasabanın Namusu ve Of Unknown Origin filmlerinin yönetmenliğini yapan George P. Cosmatos oturmaktadır. Filmin senaryosu ise Sylvester Stallone, Kevin Jarre ve James Cameron tarafından David Morrel’in kitabından esinlenilerek kaleme alınmıştır. 


  İlk filmde hapse giren Rambo manevi babası ve eğitmeni Trautman tarafından tekrar orduya katılması şartı ile hapisten çıkarılır. Vietnam’da savaş sırasında esir alınan askerlerden haber alınamamaktadır. Cephenin ilerisine geçip onların durumunu öğrenecek ve hatta kurtaracak bir askere ihtiyaçları vardır. Bu görevi tek başarabilecek asker Rambo’dur. Plana göre Rambo cephenin ilerisine gizlice geçip esir askerlerin fotoğraflarını çekip geri dönecektir. 


  Rambo, Trautman tarafından hapisten çıkarılır ve birlikte Tayland’a gider. Tanıştıkları Marshal Murdock (Charles Napier) Amerikan halkının esirler hakkında derhal bilgi istediğini ve bu bilgiyi sadece eğitimli bir komando ele geçirebilecektir. ABD ve Vietnam arasındaki anlaşmalardan dolayı, bir asker öldürülmeden esirlerin fotoğrafını çekip geri dönmesi gerekmektedir. 


  Paraşütle Vietnam ormanlarına atlayan Rambo ekipmanlarını atlayış sırasında kaybeder. Sadece bir bıçak, yay ve ok ile kalan Rambo, Co-Bao (Julia Nickson) ile tanışır. Co-Bao, Vietnam’ın özgürlüğü için çalışan bir özgürlük savaşçısıdır. Co-Bao’nun yardımı ile askerlerin kampına ulaşan Rambo bir Amerikan askeri ile karşılaşır. Banks adındaki esiri asıldığı haçtan kurtaran Rambo, kendisine verilen emirlere karşı gelerek diğer esirleri de kurtarır. Kaçtıkları sırada Vietnam askerleri tarafından fark edilirler ve saldırıya uğrarlar. Kaçış noktasına ulaştıklarında tahliye helikopteri Murdock tarafından geri üsse çağırılır. Çünkü Rambo emirlere karşı gelmiş esirlerin fotoğrafını çekmek yerine onları kurtarmıştır. Helikopterin gözlerinin önünde geri dönmesini izleyen Rambo ve Banks, Vietnam askerleri tarafından tekrar saldırıya uğrar.


  Murdock esir askerlerin Rambo tarafından kurtarılmamasını, operasyon sırasında askerler ölürse olası bir savaşı engellemek için istememektedir. Planı onların fotoğraflarını çekip daha sonra para karşılığında esirlerin özgürlüklerini satın alarak sorunsuz bir şekilde durumu çözmektir fakat Rambo olayı kendi bildiği şekilde çözmeye çalışacaktır.

  Diğer Adları:

  Rambo: First Blood Part II

  Yayın Tarihi:

  22 Mayıs 1985

  Senaryo:

  David Morrell, Kevin Jarre, Sylvester Stallone

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 5 ödül & 5 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?