Rusya’dan Sevgilerle (From Russia with Love)
Rusya’dan Sevgilerle (From Russia with Love)
Terence Young
1963
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 231 Görüntülenme

Rusya’dan Sevgilerle (From Russia with Love)

Rusyadan Sevgilerle ismiyle de bilinen ve orijinal ismi From Russia with Love olan 1963 yapımı film macera, aksiyon ve gerilim filmidir. Türkçe dublajıyla ve 4k özelliği ile sizleri bekliyor olan filmin yönetmenliğini de Terence Young yapmıştır.Uluslararası terör örgütü SPECTREnin başkanı olan Bir Numara, güzel bir Rus kriptografı ve bir Sovyet Lektor kod çözme mak
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Rusyadan Sevgilerle ismiyle de bilinen ve orijinal ismi From Russia with Love olan 1963 yapımı film macera, aksiyon ve gerilim filmidir. Türkçe dublajıyla ve 4k özelliği ile sizleri bekliyor olan filmin yönetmenliğini de Terence Young yapmıştır.


  Uluslararası terör örgütü SPECTREnin başkanı olan Bir Numara, güzel bir Rus kriptografı ve bir Sovyet Lektor kod çözme makinesinin sözünü kullanarak İngiliz ajanı James Bondu tuzağa düşürmeyi planlamaktadır. SPECTER Üç Numaralı Sovyet çifte ajanı Rosa Klebb, görev için İngiliz ajanı Donald Red Granti hazırlar ve Bondu cezbetmek için Rus Tatiana Romanovayı seçer.


  Londrada Bond, Romanovanın kaçmayı planladığını, bir Lektor cihazı olduğunu (İngilizlerin yıllardır peşinde olduğu) ve Bonda aşık olduğunu söyleyen Myi görmeye çağrılır. Bunun bariz bir tuzak olduğu konusunda hemfikirlerdir, fakat bir Lektorun vaadine karşı konulamaz.


  Bond, İstanbula gider (Red Grant ve dağınık görünüşlü bir adam tarafından gözlemlenir), burada ajan Kerim Bey ile tanışır. Bond, belirlediği otele girer ve odanın dinlendiğini görür. Grant arabasını Rus konsolosluğunun dışında bırakır ve başka bir arabaya biner. Ruslar terkedilmiş arabayı kontrol ettiğinde içinde ölü bir Rus ajanı bulurlar. Klebb, Grante, Rusların İngilizlerden şüpheleneceğini söyler. Bey, Bonda, Rus konsolosluğunun altında, faaliyetlerini gözetleyebilecekleri bir odaya açılan gizli bir su altı kanalı gösterir. Romanovayı ve Krilencu adında bir Bulgar suikastçıyı tanırlar.


  Bey, Bondu aynı adam için iki kadın arasındaki kavgayı izlediği bir çingene yerleşimine götürür. Bu, yerleşimi harap eden Krilencunun uşakları tarafından kesintiye uğradı. Grant uzaktan izliyordur ve Bondu öldürmek üzere olan herkesi seçiyordur. Bu, Bondun kolay bir zafer kazanmasına yardımcı olur ve çingeneler onu bir kahraman olarak selamlar. İki çingene kadın ona gece ziyaretinde bulunur.


  Ertesi gün Bond ve Bey, Krilencuya suikast düzenler. Bond, Romanovayı yatakta bulmak için oteline döner. Klebb ve Grantin onları iki yönlü bir aynanın arkasından filme aldıklarından habersizdir. Bond ve Romanova, Grant tarafından öldürülen dağınık adam tarafından takip ediliyor. Bond, Rus konsolosluğu için planların olduğu cesedi bulur. Bond ve Bey planları inceler ve Bey çok basit görünen şeylerden şüphelenir...


   

  Diğer Adları:

  From Russia with Love

  Yayın Tarihi:

  27 Mayıs 1964

  Senaryo:

  Richard Maibaum, Johanna Harwood, Ian Fleming

  Ödüller:

  1 BAFTA Film Award3 wins & 6 nominations total.Won 1 BAFTA Film Award3 ödül & 6 Adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?