Rüya Ülkesi (Crisis)
Rüya Ülkesi (Crisis)
Nicholas Jarecki
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 178 Görüntülenme

Rüya Ülkesi (Crisis)

Sitemiz üzerinden 4K film izle modu ve Türkçe altyazı ile izleyebileceğiniz Crisis, 2021 yapımı bir drama ve gerilim filmidir. Yönetmen koltuğunda Nicholas Jarecki’nin oturduğu Rüya Ülkesi filmi, Dreamland, Kanada ve Amerika arasında gelişmiş bir uyuşturucu ağı kuran bir satıcıyı, kendisi de bağımlılıktan kurtulmaya çalışırken, oğlunun uyuşturucu ile olan bağın
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Sitemiz üzerinden 4K film izle modu ve Türkçe altyazı ile izleyebileceğiniz Crisis, 2021 yapımı bir drama ve gerilim filmidir. Yönetmen koltuğunda Nicholas Jarecki’nin oturduğu Rüya Ülkesi filmi, Dreamland, Kanada ve Amerika arasında gelişmiş bir uyuşturucu ağı kuran bir satıcıyı, kendisi de bağımlılıktan kurtulmaya çalışırken, oğlunun uyuşturucu ile olan bağını çözmeye çalışan bir anneyi ve bütün bunların ortasında kalıp, iş etiklerine uymaya çalışan, kendisine söylenenleri yapmaya, bunu yaparken de hiçbir insana zarar vermemeyi amaçlayan bir profesörü anlatır.


  Dr. Troyne Bower’in canlandırdığı profesör Gary Oldman, kendi araştırması için fon bulmaya çalışır. Bu sırada, bir ilaç şirketiyle anlaşır. Profesöre fon sağlamayı kabul eden ilaç şirketi, profesörden bağımlılık yapmayan ve etkili bir ağrı kesici yapmasını ister. İlaç şirketinin amacı masum ve iyi niyetli gözükse de, asıl amacı, ne pahasına olursa olsun, para kazanabilmektir. 


  Ölmüş oğlunun ölüm nedenini araştıran anne Claire Reimann karakterini, Evangeline Lily canlandırır. Claire, hâlihazırda bağımlılıkla mücadele eden ve tepetaklak olmuş hayatını düzeltmeye çalışan bir annedir. Claire mental sağlığı ile boğuşurken, oğlu David ölür. Claire’nin oğlu David, kayıplara karıştıktan sonra polis, David’in cesedini aşırı dozdan ölmüş bir şekilde bulur. Oğlunun, bu tür işlerle alakası olabileceğini bile önceden düşünmemiş anne Claire, yapılan otopsi çalışmaları sonucu şoka uğrar. Adli tıp raporlarına göre David, ‘oksikodon’ adı verilen bir ağrı kesiciyi aşırı dozda alması durumunda ölür. Oksikodon ismi, anne Claire’ye son derece tanıdık gelir. Oksikodon, Claire’nin de daha önce kullanmış olduğu bir maddedir. Kendi hatalarının aynısını oğlunun yaptığını anlayan Claire, David’in bir cinayet sonucu ölmüş olabileceği ihtimalini de göz ardı edemez.


  Crisis filminin bir diğer önemli karakteri olan Jake Kelly’yi, Armie Hammer isimli oyuncu canlandırır. Jake, bağımlılık yapan bir ağrı kesici ilacıyla beraber, bağımlılık yapmadığını iddia eden başka bir ilacın doğurduğu sonuçlar arasında gidip gelmektedir. Guy Broussard rolünü canlandıran Eric Bruneau, Jake’e bu serüvende yardımcı olur. 


  Bu üç hikâyenin, ilaç şirket Northlight’ın karanlık amaçlarında birleşmesiyle, doğrular ortaya çıkar, fakat profesör, kendi araştırmasını yapabilmeyi mi, yoksa masum insanları sırf paraları için öldürmeyi mi seçecektir?

  Diğer Adları:

  Crisis

  Yayın Tarihi:

  26 Şubat 2021

  Senaryo:

  Nicholas Jarecki

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?