Sayıklama (Distancia de rescate)
Sayıklama (Distancia de rescate)
Claudia Llosa
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.3 IMDB Puanı 213 Görüntülenme

Sayıklama (Distancia de rescate)

Samanta Schweblin’in ödüllü romanında sahneye uyarlanan 4k formatlı Sayıklama isimi yapım Amanda isimli genç ve yalnız bir annenin ormanın ortasında ve nerede olduğunu bilmediği bir şekilde, yaralı ve hafızasını kaybetmiş bir durumda uyandığında başına gelen gizem dolu olayları anlatmaktadır.Amanda küçük kızı ile yeni bir hayat hayali kurduğu göl kenarındaki küçük
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Samanta Schweblin’in ödüllü romanında sahneye uyarlanan 4k formatlı Sayıklama isimi yapım Amanda isimli genç ve yalnız bir annenin ormanın ortasında ve nerede olduğunu bilmediği bir şekilde, yaralı ve hafızasını kaybetmiş bir durumda uyandığında başına gelen gizem dolu olayları anlatmaktadır.


  Amanda küçük kızı ile yeni bir hayat hayali kurduğu göl kenarındaki küçük kulübeye taşındığında böyle bir eve sahip olduğu için mutluluk duyar. Bir süre sonra kendisine Carol adındaki bir komşu da edinen Amanda için hayat hiç de kötü gitmemektedir. Carol ile kısa süre içerisinde yakın dost olmaya başlayan Amanda bu yeni dostu hakkında daha çok bilmek ister ve ona hiç çocuğu olup olmadığını biraz çekinerek de olsa sorar. Carol ise Amanda’ya sıradan bir yanıt vermek yerine başına gelenleri anlatırsa artık onu sevmeyeceğini söyler. Amanda buna kesinlikle itiraz eder ve dostluklarının bak kalacağına Carol’ı temin eder. Bunun üzerine Carol başıan gelenleri anlatmaya başlar.


  Carol bir süre önce David adında sevimli bir oğla sahip olduğunu ancak bir süre sonra artık oğlunun bedeninde kendi ruhu yerine başka bir şeylerin olduğunu düşündüğünü ve o günden bu yana oğlundan kaçmak istediğini söyler. Amanda buna çok şaşırmıştır ve ne diyeceğini bilemez. Ancak Amanda aniden ertesi güne uyandığını görür ve kendisinin yanında Carol yoktur ve Amanda ormanın ortasında kendisine neler olduğunu bilmeden yaralı bir şekilde yatmaktadır. Bir an da adının David olduğunu söyleyen bir çocuk ormanın ortasında belirir ve Amanda’nın hatırlamadığını anladığında Amanda’ya bazı sorular sormaya ve hafızasını canlandırmaya başlar. Fakat Amanda her şeyin çok tuhaf olduğunun farkındadır. Amanda kendi kendine buraya nasıl geldim, nasıl yaralandım, neden hatırlamıyorum gibi sorular sorsa da bu sorulara verecek cevapları bulamaz. Acaba Amanda’ya gerçekte ne olmuştur? Amanda hangi sebepten dolayı yaralanmıştır? Yoksa Amanda şu an da sadece bir rüya mı görmektedir?


   

  Diğer Adları:

  Fever Dream

  Yayın Tarihi:

  13 Ekim 2021

  Senaryo:

  Claudia Llosa, Samanta Schweblin

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?