Şeker Çocuk (Honey Boy)
Şeker Çocuk (Honey Boy)
Alma Har'el
2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 211 Görüntülenme

Şeker Çocuk (Honey Boy)

Bir baba ile bir oğul arasındaki dengesiz ilişkinin boyutlarını ve bir babanın sürekli olarak aldığı yanlış kararların oğlu üzerindeki derin etkilerini anlatan Şeker Çocuk filmi, James ve Otis isimli baba oğlun hayatlarına ışık tutmaktadır.James aşırı derecede uyuşturucuya bağımlı, akli dengesi sürekli bozulan ve iyileşmek için de hiç durmadan tedavi görmeye çalışan bir babadır. Am
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Bir baba ile bir oğul arasındaki dengesiz ilişkinin boyutlarını ve bir babanın sürekli olarak aldığı yanlış kararların oğlu üzerindeki derin etkilerini anlatan Şeker Çocuk filmi, James ve Otis isimli baba oğlun hayatlarına ışık tutmaktadır.


  James aşırı derecede uyuşturucuya bağımlı, akli dengesi sürekli bozulan ve iyileşmek için de hiç durmadan tedavi görmeye çalışan bir babadır. Ama sonunda James tedavisini çok uzun tutar ve bu sefer uyuşturucuya olan bağımlılığından kurtulur. Artık bir bağımlı olmadığı için oğluna da bakabilecek olan James, oğlu Otis’i de yanına alır ve yeni bir hayat kurar. Fakat James’in iyileşip Otis ile hayat kurması Otis için bir cehenneme dönüşür.


  James eski haline dönmekten ve özellikle de oğlu Otis’in bir gün kendisi gibi uyuşturucuya başalyıp hayatını mahvedeceğinden çok korkar. Bu yüzden James olması gerektiğinden daha despot bir baba olmaya başlar. Bu davranış şekli ise Otis’e her gün kâbus yaşatmaktadır. James artık sağlıklı bir baba formunda değildir ve oğluna hemen hemen her konuda baskı uygulamakta ve hayatını kısıtlamaktadır. James bu baskıcı tavrında sınır tanımaz ve oğluna karşı tehditkâr bir tavır takınmaktan da kendini alamaz. 


  James’in bu baskısı ile yetişen Otis artık bir yetişkin olmuştur ancak iç dünyası tam bir savaş alanıdır. Babasının ruhunda başlattığı kaosu bir türlü yatıştıramayan Otis şimdi yetişkinlik döneminde babasının hatalarını ödemeye başlamıştır. Çünkü Otis psikolojik olarak çok kötü bir durumdadır. Otis için önünde aşması gereken birçok zorluk bulunmaktadır. İlk önce babasının ruhunda açtığı yaraları tedavi etmek ve sonrasında da bunca baskıyla geçen yılın aklına verdiği zararları düzeltmektir. Fakat bunlar söylendiği gibi kolay şeyler değildir ve bunları düzeltmek için Otis hayatının geri kalan��nda sürekli bir savaş halinde olmalıdır. Otis bu korkunç yaraları sarıp, aklını düzene sokup, normal insanlar gibi yaşamayı başarabilecek midir?

  Diğer Adları:

  Honey Boy

  Yayın Tarihi:

  27 Kasım 2019

  Senaryo:

  Shia LaBeouf

  Ödüller:

  10 ödül & 41 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?