Şeytanın Mührü (The Unholy)
Şeytanın Mührü (The Unholy)
Evan Spiliotopoulos
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.1 IMDB Puanı 281 Görüntülenme

Şeytanın Mührü (The Unholy)

Yönetmen koltuğunda Evan Spiliotopoulos’un oturduğu ve Shrine orijinal romanından James Herbert’in senaryosunu esinlenerek yazdığı The Unholy filminde Hz. Meryem Ana tarafından işitme engeli bir kız olan Alice ziyaret edildiğinde Alice olayın sonrasında insanları iyileştirme gücünü kazanır. Alice insanları iyileştirme özelliğinin yanı sıra ayrıca kendisi de artık duyup konuşabi
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Yönetmen koltuğunda Evan Spiliotopoulos’un oturduğu ve Shrine orijinal romanından James Herbert’in senaryosunu esinlenerek yazdığı The Unholy filminde Hz. Meryem Ana tarafından işitme engeli bir kız olan Alice ziyaret edildiğinde Alice olayın sonrasında insanları iyileştirme gücünü kazanır. Alice insanları iyileştirme özelliğinin yanı sıra ayrıca kendisi de artık duyup konuşabiliyordur. Alice’in bu özelliği ortaya çıktığında ise dünyanın her köşesinden hasta ve yardıma ihtiyacı olan kişiler onu ziyarete gelmeye başlarlar.


  Alice, Meryem Ana’nın kendisini ziyaret ettiğini söyledikten sonra bu iyileştirme gücünü kazanmıştır. Herkes kendisini iyileştirmesi için Alice’in kapısındadır ancak Alice henüz korkunç gerçeklerle yüzleşmemiştir. Bu sırada da kariyerinin kötü gidişini durdurmak isteyen bir gazeteci de Alice’in bu durumunu kaleme almak ve onun sayesinde kariyerini düzeltmek ister. Gerry Fenn isimli bu gazeteci Alice ile konuşur ve onun Meryem Ana’yı kasabada bulunan yaşlı bir ağaçta gördüğünü ve sonrasında kendinin hem duyup hem de konuşmaya başladığını öğrenir. Gerry Fenn sonunda Alice’in yarattığı mucizelere de şahit olmaya başlamıştır ve bu iyileştirme olayı gerçektir. Bunu hemen basına aktaran Gerry, Alice’in çok daha hızlı bir şekilde duyulmasını da ister istemez sağlamış olur. 


  Fakat tüm bu iyi olaylar yaşanırken bir diğer yandan da korkunç bazı olaylar yaşanmaya başlamıştır. Doğaüstü olan bu tüyler ürperten olaylar ise kısa sürede Gerry’nin ilgisini çekmeye başlar. Olayları araştıran Gerry ise bu korkunç üst üste gelen kazaların aslında Alice’in yüzünden meydana geldiğini anlar. Onu durdurmaya çalışan Gerry ise sonunda ne kadar büyük ve kutsal olmayan bir durumu ortaya çıkardığını fark eder. Alice aslında Meryem Ana’yı görmemiştir ve Alice’in gördüğü kadın aslında kutsal olmaktan çok uzak bir yaratıktır. Gerry ise yaptığı hatayı düzeltmek ve Alice’i kurtarmak için harekete geçecektir ancak Alice pek de kurtulmayı isteyen bir kız değildir!

  Diğer Adları:

  The Unholy

  Yayın Tarihi:

  02 Nisan 2021

  Senaryo:

  Evan Spiliotopoulos, James Herbert

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?