Söyle Bana Ne Zaman (Dime Cuándo Tú)
Söyle Bana Ne Zaman (Dime Cuándo Tú)
Gerardo Gatica González
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 148 Görüntülenme

Söyle Bana Ne Zaman (Dime Cuándo Tú)

Söyle Bana Ne Zaman ismiyle dublajlı şekliyle sitemize eklenen film, Will adında bir adamın kendi özünü unutması ve bir ölüm haberinin ardına özünü yeniden aramak için yollara koyulup, atalarının ülkesine giderken başına gelen olayları konu almaktadır. Will, Amerikalı olup Amerika’da yaşıyor olsa da kökenleri Meksika’ya dayanmaktadır. Will bilindik Amerikan hayatı
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Söyle Bana Ne Zaman ismiyle dublajlı şekliyle sitemize eklenen film, Will adında bir adamın kendi özünü unutması ve bir ölüm haberinin ardına özünü yeniden aramak için yollara koyulup, atalarının ülkesine giderken başına gelen olayları konu almaktadır. 


  Will, Amerikalı olup Amerika’da yaşıyor olsa da kökenleri Meksika’ya dayanmaktadır. Will bilindik Amerikan hayatı içine karışmıştır ve işinden ve daha iyi bir hayat yaşamaktan başka bir şeyi düşünmemektedir. Will için günler aynıdır, sabah uyanır ve geceye kadar çalışır ve gece de evine döner. Bunun dışında neredeyse rutini bozulmayan Will bir gün aldığı bir haber ile ikilem içinde kalır. Bu haberde büyükbabası vefat etmiştir ve Will’in de cenazeye katılması beklenmektedir.


  Will’in dedesi Meksika’da yaşamış ve ölmüştür ve orada da gömülecektir. Bu yüzden eğer Will dedesinin cenazesine gitmek istiyorsa mutlaka o da Meksika’ya gitmek zorundadır. Ama Will’in, Meksika’ya gitmesi demek tüm rutininin bozulması demektir. Bu yüzden bir süre kendi benliğinde düşünen Will en başta biraz korksa da sonunda Meksika’ya dedesinin cenazesi için gitmeye karar verir. Will’in bu kararının altında yatan iki sebep vardır. Birincisi ve en önemlisi dedesine olan son görevini yerine getirmektir. İkincisi ise hep merak ettiği ama bir türlü araştırmak için vakit bulamadığı soyunu ve kültürünü tanımaktır.


  Will apar topar dedesinin cenazesi için yola koyulduğunda aslında ne tür bir maceraya atıldığının farkında bile değildir. Will dedesinin evine ulaşana kadar daha önce hayatında görmediği kadar farklı bir sürü insanla tanışacaktır. Will bu insanları gördükçe sadece çalışmanın ve daha iyi bir hayat için kendini yıpratmanın ne denli gereksiz olduğunu anlayacak, farklı bakış açıları ile yaşayan insanlara saygı duymayı öğrenecek ve hayatta çalışmak dışında da birçok farklı güzel olayın olduğunu fark edecektir. Will bu yolculuğun sonunda acaba ne kadar değişecektir?

  Diğer Adları:

  Tell Me When

  Yayın Tarihi:

  23 Nisan 2021

  Senaryo:

  Alberto Bremer, Gerardo Gatica González

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?