Strip Down, Rise Up: Kadınların Direk Dansıyla Yükselişi (Strip Down, Rise Up)
Strip Down, Rise Up: Kadınların Direk Dansıyla Yükselişi (Strip Down, Rise Up)
Michèle Ohayon
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.3 IMDB Puanı 380 Görüntülenme

Strip Down, Rise Up: Kadınların Direk Dansıyla Yükselişi (Strip Down, Rise Up)

Akademi Ödülü adayı yönetmen / yapımcı Michèle Ohayon, şehvetli hareketlerle, özellikle de direk dansıyla iyileşmek için bir araya gelen kadınlarla ilgili yeni bir uzun metrajlı belgeseliyle karşınızda. Bir grup kadın, vücut ölçülerini ve yaşam standartlarını tekrar geri kazanabilmek adına güçlü bir direk dansı şovunda hareket ve anlamın kesişim noktalarını yeniden keşfeder. Bir grup kadın fark
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Akademi Ödülü adayı yönetmen / yapımcı Michèle Ohayon, şehvetli hareketlerle, özellikle de direk dansıyla iyileşmek için bir araya gelen kadınlarla ilgili yeni bir uzun metrajlı belgeseliyle karşınızda. Bir grup kadın, vücut ölçülerini ve yaşam standartlarını tekrar geri kazanabilmek adına güçlü bir direk dansı şovunda hareket ve anlamın kesişim noktalarını yeniden keşfeder. Bir grup kadın farklı iç mücadelelerle karşı karşıya kalırken özgüvenlerini bulmak ve travmalarını ve korkularını aşmaya çalışmak için direk dansı sanatına nasıl girdiklerini anlatan film belgesel tadında ilerliyor. Vérité tarzı film, her yaştan, etnik kökene ve vücut tipine sahip, kendilerini bir spor, bir sanat olarak ya da travmadan iyileşmek için bedenlerini açmanın bir yolu olarak direk dansı yoluyla geri kazanan ve utançlarından kurtulup özgüvenlerini yeniden kazanmayı hedefleyen çeşitli kadın gruplarını takip ediyor. 


  Filmdeki karakterlerin tamamının isimleri ‘kendim’ şeklinde ve baş rolde olan Sheila Kelley bu kadınlara direk dansı eğitmenliği yaparak onlara yardımcı olmaya çalışıyor. Her gün toplanan bu grup birbirleriyle konuşarak özgüven aşılamakta ve bunun yanında spor yaparak vücutlarına da destek olmakta. Zaman zaman aralarında bazıları duygusal olarak çöküş yaşasa da diğer arkadaşları ona yardımcı olarak aralarındaki bağı daha da güçlendirecek. Aralarındaki bağ güçlendikçe de kendilerine olan bağları da artacak ve daha özgüvenli bireyler olarak hayatlarına devam edecekler. Bunun yanı sıra direk dansı konusunda da yeteneklerini çok ileri boyutlara taşıyarak hayatta bir şeyi başarabilmenin ve bir konuda iyi olmanın duygusunu da yaşayacak olan bu kadınların belgeseli insanlara ilham verecek türden.


  Strip Down, Rise Up, Oscar adayı Michèle Ohayon tarafından yönetilen bir belgesel filmdir. Vizyona giriş tarihi 5 Şubat 2021dir ve Netflixte yayınlanacaktır. Strip Down Rise Up filmi, travma ve beden imajı sorunlarını şehvetli hareketler ve direk dansı sanatı yoluyla iyileştiren farklı bir grup kadının belgeselini ortaya koyuyor. Başarılı filmin oyuncu kadrosunda ise Sheila Kelley, Amy Bond, Jeynye Butterfly ve Elizabeth Mihelich gibi ünlü isimler yer alıyor. 


   

  Diğer Adları:

  Strip Down, Rise Up

  Yayın Tarihi:

  05 Şubat 2021

  Senaryo:

  Michèle Ohayon

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?