Tek Kelimeyle Siyahi (Tout simplement noir)
Tek Kelimeyle Siyahi (Tout simplement noir)
Jean-Pascal Zadi, John Wax
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 421 Görüntülenme

Tek Kelimeyle Siyahi (Tout simplement noir)

Fransız toplumunda siyahilerin toplumsal rolleri hakkında politik olarak hazırlanan bir komedi filmi. JP bir siyahi gurur yürüyüşü başlatmak istiyor. Yakında komedyen Farynin desteğine güvenebilecek. Davalarına duyarlı hale getirmek için birlikte siyah yıldızlarla tanışmaya başlayacaklar. Ama o kadar basit olmayacak. Fransız sinemasında çeşitlilik yeni bir konu değil, ancak mevcut farkındalık,
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Fransız toplumunda siyahilerin toplumsal rolleri hakkında politik olarak hazırlanan bir komedi filmi. JP bir siyahi gurur yürüyüşü başlatmak istiyor. Yakında komedyen Farynin desteğine güvenebilecek. Davalarına duyarlı hale getirmek için birlikte siyah yıldızlarla tanışmaya başlayacaklar. Ama o kadar basit olmayacak. Fransız sinemasında çeşitlilik yeni bir konu değil, ancak mevcut farkındalık, onu bu endüstrinin modernleşmesine ilişkin son düşüncelerin ana temalarından biri olarak belirledi. Aïssa Maïga, son Cesar Töreninde militan konuşmaya cesaret ederken, aktör ve yönetmen Jean-Pascal Zadi, sesini duyurmak için mizahı seçti. Bu sahte belgesel tarzı kurguda, aktör kendisinin çarpıtılmış bir versiyonunu oynuyor, siyahi bir gurur yürüyüşü organize etmekle meşgul ve bunun için tüm renkli yıldızları toplamayı planlıyor. 


  Sitemizde full hd 1080p film izle kriteri ile sunulan filmde; Jean-Pascal Zadi, Place de la Républiquede büyük bir siyahi yürüyüş düzenlemeye karar verir. Tarih 27 Nisandır, köleliğin kaldırıldığı tarih!


  Fransadaki siyahların durumunu kabul edilemez bulan, proaktif, özellikle bölünen videolarda barındırdığı sosyal ağlardadır ama her zaman tepki uyandırmıştır. Peki amacı nedir? İnsanları onun hareketine rezonans vermeye ikna etmek. 38 yaşındaki Jean-Pascal sadece siyahtır. Ama bunu bilmemizi ve siyah topluluğu damgalamayı bırakmamızı istiyor. Tepki vermek için siyahlar için ve köleliğe karşı düzenlemeye karar verdiği bu yürüyüşte hepimizin yanında durmasını istiyor. Onların da nihayet var olduklarını gösterebilecekleri bu Nisan gününü beklerken, Jean-Pascalı bir televizyon ekibi takip ediyor ve Fransanın sahip olduğu tüm siyah yıldızlarla iletişime geçerek topluluğu bayrağı altında bir araya getirmeye çalışıyor.  


  Ama işte burada, Jean-Pascal inanılmaz derecede tuhaftır ve siyah toplumla ilgili tüm sıradanların kantoru haline gelir. Toplulukçuluk üzerine düşünme, Tout Simplement Noır, zekice bir senaryodan yararlanır, sözleriyle yeterince sıradışı ve çok sinsidir.  Jean-Pascal Zadiyi ve filmini destekleyen bir dizi yıldız vardır. Fabrice Eboué, Lucien Jean-Baptiste, Joey Starr, Eric Judor, hepsi bize görünüşlerin gerçekten aldatıcı olduğunu hatırlatan bu coşkulu ana katılıyor. Neredeyse dünyadaki en başarılı bütün siyahilerin de desteğini almayı başardığı bu organizasyonda yürüyüşü tüm dünyada ses getirecek ve çekinceleriyle endişelerini dile getirerek tüm dünyanın dikkatini kendilerine çekmeyi başaracaklar. 

  Diğer Adları:

  Simply Black

  Yayın Tarihi:

  08 Temmuz 2020

  Senaryo:

  Kamel Guemra, Jean-Pascal Zadi

  Ödüller:

  1 ödül & 4 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?