Ters Çevirme (Varoonegi)
Ters Çevirme (Varoonegi)
Behnam Behzadi
2016
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 541 Görüntülenme

Ters Çevirme (Varoonegi)

4k film formatıyla izleyeceğiniz Inversion isimli film, Niloofar adında genç bir İranlı kadının büyük bir seçim yapması gerektiği konuma nasıl getirildiği anlatılmaktadır. Niloofar her zaman sadık bir kız evlat olmuştur ve hiçbir zaman ailenin isteklerine karşı gelmemiştir. Ancak Niloofar artık otuz yaşında bekâr bir kadındır ve kendi hayatını kurmak istemektedir.T
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  4k film formatıyla izleyeceğiniz Inversion isimli film, Niloofar adında genç bir İranlı kadının büyük bir seçim yapması gerektiği konuma nasıl getirildiği anlatılmaktadır. Niloofar her zaman sadık bir kız evlat olmuştur ve hiçbir zaman ailenin isteklerine karşı gelmemiştir. Ancak Niloofar artık otuz yaşında bekâr bir kadındır ve kendi hayatını kurmak istemektedir.


  Türkçe dublajıyla Ters Çevirme ismiyle de izleyebileceğiniz yapımda, Tahran’daki hava kirliliği son zamanlarda o denli artmıştır ki artık okullar bile tatil olmuştur. Dışarıda sadece duman kaplı bir görüntüye bürünen Tahran’ın hava kirliliği sağlıklı insanları bile hasta edebilecek dereceye gelmiştir. Böyle bir durumda Niloofar’ın yaşlı annesinin ciğerleri de yavaş yavaş hastalanmaya başlamıştır.


  Niloofar’in babası bir kıyafet mağazasına sahiptir ve Niloofar’e çocukluğundan bu yana terziliği öğretmiştir. Niloofar yıllar boyunca hem atölye de hem de mağaza bölümünde çalışıp babasına yardım etmiştir. Babası öldükten sonra da aynı şekilde hayatına devam eden Niloofar günlerden bir gün çok yakışıklı bir adamla tanışır ve ona âşık olmaya başlar. Karşılıklı olan bu aşk gün geçtikçe de güçlenmektedir. Niloofar kendisini hiç olmadığı kadar mutlu hissetmektedir ancak Niloofar aniden aldığı bir telefonla hayatının en büyük şokunu yaşar. 


  Annesi aniden hastalanan ve hastaneye kaldırılan Niloofar hastaneye gittiğinde doktordan durumun çok ciddi olduğunu ve annesinin ciğerlerinin Tahran havasını daha fazla kaldıramayacağını öğrenir. Doktor açıkça hemen annesinin temiz havası olan bir bölgeye gitmezse çok uzun yaşayamayacağını söyler. Bunun üzerine toplanan aile, anne ve Niloofar’in hemen şehri terk edip sakin bir yerde yaşamaya başlamalarına karar verir. Fakat Niloofar aşkı henüz bulmuştur ve aşkı da Tahran’da yaşamaktadır. Niloofar dükkânı şu an da çalıştıran abisine anneleriyle onun gitmesini söyler ve kendisi de dükkâna bakacaktır. Ancak abi bunu kabul etmez çünkü annesine bakmak ona zor gelecektir. Şimdiyse Niloofar hayatının en zor kararını vermek zorundadır. Ya annesiyle birlikte gidecek ve aşkına sonsuza dek elveda diyecek ya da aşkını seçip tüm ailesine sırt çevirecektir.

  Diğer Adları:

  Inversion

  Yayın Tarihi:

  21 Aralık 2016

  Senaryo:

  Behnam Behzadi

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?