The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart
Frank Marshall
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı 328 Görüntülenme

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart belgeseli sizleri eskiye yani ismi söylendiğinde herkeste büyük bir heyecan uyandıran Bee Gees grubunun zamanına götürüyor. En başta sadece üç kardeşin kurdukları Bee Gees grubu zaman gelecek ve dünyada müzik tarihine damga vuran gruplar arasındaki yerini alacaktı. İşte bu tarih dolu belgesel ise başta üç kişinin hayali olarak başla
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart belgeseli sizleri eskiye yani ismi söylendiğinde herkeste büyük bir heyecan uyandıran Bee Gees grubunun zamanına götürüyor. En başta sadece üç kardeşin kurdukları Bee Gees grubu zaman gelecek ve dünyada müzik tarihine damga vuran gruplar arasındaki yerini alacaktı. İşte bu tarih dolu belgesel ise başta üç kişinin hayali olarak başlayan ve sonrasında da dünyayı sarsan bu grubun hikâyesini olduğu gibi ekranlara taşıyor.


  Sadece 4k formatı değil ayrıca dublajı da olan belgeselde efsanenin nasıl başladığı, ne gibi zorluklarla karşılaştıkları ve zirveye geldiklerinde yaşananlar ele alınıyor. 1960 yılında müzik hayatına İngiltere’de başlayan Bee Gees grubu müzik hayatına ilk başladığında soft rock müzik kulvarında ilerlemekteydi ancak grup 1970’leri gördüğünde bu sefer tarzını disko müziğe doğru taşımaya karar verdiler ve bu kararları ile Bee Gees grubu Avustralya ve daha sonrasında da Amerika’da tanınmaya başlandı. Sadece üç erkek kardeşle başlayan grup zaman içerisinde Blue Weaver, Colin Petersen, Dennis Bryon, Vince Melouney, Alan Kendall ve Geoff Bridgford gibi isimleri de kadrolarına dâhil ettiler. Bu çeşitlilik ve farklı bir tarza keskin geçişleri sayesinde grup halen dillerden düşmeyen efsane şarkıları seslendirdiler.


  Grubun as üyelerinin 2003 ve 2012 yılında ölümlerine kadar ise grup dünya genelinde 225 milyon gibi korkunç bir satış rekoru elde etmeyi ve hatta bu zaman içinde de yedi Grammy almayı başarmışlardır. Robin, Maurice ve Barry kardeşlerin 60’larda kurdukları bu devasa müzik grubu halen adını sonraki birçok jenerasyonda da duyuracak türden bir başarıya sahiptir. İşte bu yüzden de bu belgeselde grup yakın markajdadır ve grubun iyi ve kötü anları, umutları, hayal kırıklıkları ve elbette kazanmış oldukları büyük başarıları bu belgesel yapımla bir kez daha anlatılıyor ve Bee Gees grubu hakkında bilinmedik bazı önemli anlara da ışık tutuyor.


   

  Diğer Adları:

  The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  Yayın Tarihi:

  12 Aralık 2020

  Senaryo:

  Mark Monroe

  Ödüller:

  1 Primetime Emmy Kazandı. 4 dül & 7 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?