Tom ve Jerry (Tom and Jerry)
Tom ve Jerry (Tom and Jerry)
Tim Story
2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.2 IMDB Puanı 56 Görüntülenme

Tom ve Jerry (Tom and Jerry)

Film HakkındaNostalji, bir film izlerken kesinlikle bir faktör olabilir. William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış 1940 ların en popüler çizgi filmlerinden olan ve çoğumuzun küçüklüğünde izlemekten zevk aldığı, okula gitmeden önce izlemeye çalıştığımız o efsane çizgi film Tom ve jerry yıllar sonra karşımızda. Çekimleri New Yorkda yapılan filmde izleyenl

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film Hakkında


  Nostalji, bir film izlerken kesinlikle bir faktör olabilir. William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış 1940 ların en popüler çizgi filmlerinden olan ve çoğumuzun küçüklüğünde izlemekten zevk aldığı, okula gitmeden önce izlemeye çalıştığımız o efsane çizgi film Tom ve jerry yıllar sonra karşımızda. Çekimleri New Yorkda yapılan filmde izleyenleri şaşırtan birşey ise filmin gerçek ama karakterlerin çizgi filmde olduğu gibi görünmesidir. Çoğu kişi neden animasyon versiyonun yapılmadığını düşünsede yapımcılar Tom ve Jerry nin yaratıcılarına olan saygılarından içeriği değiştirmemiş ve hafızalarımızda yine o çizimlerin kalması adına bizlere nostalji yaşatmaya çalışmışlardır. Ayrıca filmin bazı yerlerinde verilen sosyal mesajlarda çok etkileyiciydi bkz; Kaylanın CV hırsızlığı yapıp ama CVnin asıl sahibinden daha başarılı olması gibi, işin aslında bir kağıt parçası değil yetenek olduğunun canlı bir kanıtı olduğunu göstermesi çok takdir edilesiydi. Milyonlarca çocuk okuldan sonra Tom & Jerry çizgi filmlerini izleyerek büyüdü . Bizde herkes gibi onlardan biriydik. Kedi ve fare ikilisinin komik kargaşası, en büyük sessiz komedyenlerin eserlerinden ilham aldı. Kendilerini katman katman inşa ettikleri mizahi durumlar aşikar, birbirlerine karşı hiç bitmeyen savaşlarını sürekli olarak dahada ileri bir seviyeye taşıdılar. Belki orjinal Tom ve Jerry gibi hisler yaşatmayabilir veya onun yerini tutmayabilir ama yeni Tom ve Jerry filmini neşeli ve eğlenceli bulduk. 


  Film Konusu


  Hikaye, ikisinin nasıl tanıştığını gösteriyor. Tom kör taklidi yapar ve bahşiş için Central Parkta piyano çalar. Jerry bir gün şovunu mahveder ve bir kovalamacaya yol açar. İkisi de kalmaya karar verdikleri lüks bir otele giderler. Chloe Grace Moretz Tomun sebep olduğu bir kaza nedeniyle işsiz kalan ve otel müdürü Bay Dubrosu (Rob Delaney) ona iş vermesi için kandıran genç bir dolandırıcı olan Kaylayı oynuyor. İşinden kovulan ve işsiz kalan Kayla New Yorkun en popüler otellerinden birine girer, yarı zamanlı iş için gelmiş ve CV si oldukça kabarık olan bir kadının CVsini kullanarak iş başvurusuna girer. Aynı zamanda yüksek profilli çift Preeta (Pallavi Sharda) ve Benin (Colin Jost) düğününün yaklaştığını öğrenip bunu fırsat olarak kullanan Kayla, etkinlik yöneticisi Terencenin (Michael Pena) düğün hazırlıklarını yapmasına yardım edebilecek potansiyelde biri olduğunu kanıtlaması gerekecektir. Ken Jeong ise şimdiden strese giren mutfak şefi Jackieyi oynuyor.


  Daha sonra neler olduğunu tahmin edebilirsiniz. Tom ve Jerry çıkardıkları kargaşalar ile varlıklarını belli eder ve düğünü mahvetme tehlikesi yaratırlar. Kaylanın işine devam edebilmesi için bunun olmasını engellemesi gerekiyordur. Aslında sorun olarak Jerryyi görür ve küçük fareden kurtulması için Tomu tutar. Bu arada Terence, Kaylanın Bay Dubros ile ani popülerliğini kıskanır ve bu durum aralarında bir kan davasına yol açar. Animasyonlu şakalar, klasik Hanna-Barbera çizgi filmlerinin sunduklarıyla çok uyumlu. Tomun üzerine bir bowling topu düşürülür, Jerry bir sandıkta paketlenir ve yurtdışına gönderilir, vb. Onları bir otelin içine koymak, karakterlere ortalığı yıkmak adına yeni bir ortam sağladığı için akıllıca bir dokunuş olduğunu gösteriyor. En çılgın sahnelerden biri, kavgalarıyla yanlışlıkla süslü bir süiti parçaladıklarını sahne olabilir. Bazı sahnelerde, film mizahını güncellemekle kalmamış, cep telefonları, dron ve motorlu bir kaykay gibi modern zamanların aletlerini de filme katmayı unutmamışlar. Her ne kadar Tom ve Jerry birbirinden nefret eden bir çift gibi anılsa da filmin bazı yerlerinde, herkesin iyiliği adına gerçekten iyi bir ekip de olabildiklerini göstereceklerdir. Bakalım  Tom ve Jerry yarattıkları bu kargaşayı düzeltebilecekler mi?


   

  Diğer Adları:

  Tom & Jerry

  Yayın Tarihi:

  26 Şubat 2021

  Senaryo:

  William Hanna, Joseph Barbera, Kevin Costello

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?