Transformers 3 Ayın Karanlık Yüzü(Transformers: Dark of the Moon)
Transformers 3 Ayın Karanlık Yüzü(Transformers: Dark of the Moon)
Michael Bay
2011
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 346 Görüntülenme

Transformers 3 Ayın Karanlık Yüzü(Transformers: Dark of the Moon)

Transformers film serisinin Michael Bay yönetmenliğindeki üçüncü filminde Autobotlar Ay’ın Dünya’dan görünmeyen tarafında bir Cybertron uzay gemisi enkazı olduğunu öğrenirler. Decepticonlardan önce onu bulup sırlarını öğrenmek için zamanla yarışmak zorunda kalırlar. Bu senaryoyu kaleme alan isim ise Ehlen Kruger’dir. Kruger daha önce Halka filmi ve Dumbo animasyon filminin senaryosunu kaleme al
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Transformers film serisinin Michael Bay yönetmenliğindeki üçüncü filminde Autobotlar Ay’ın Dünya’dan görünmeyen tarafında bir Cybertron uzay gemisi enkazı olduğunu öğrenirler. Decepticonlardan önce onu bulup sırlarını öğrenmek için zamanla yarışmak zorunda kalırlar. Bu senaryoyu kaleme alan isim ise Ehlen Kruger’dir. Kruger daha önce Halka filmi ve Dumbo animasyon filminin senaryosunu kaleme almıştır.


  En İyi Görsel Efekt ve En iyi seslendirme dalında Oscar Akademi Ödülüne aday olan film 42 farklı ödüle de daha aday olmuş 10 ödülü ise almaya hak kazanmıştır. Transformers: Ayın Karanlık Yüzü  filmi ülkemizde 19 Haziran 2011 Tarihinde vizyona girmiştir.


  Cybertron’un çöküşünün son günlerinde Ark adlı uzay gemisi kaçmaya niyetlenir. Autobot lideri Sentinel Prime (Leonard Nimoy) tarafından pilotluk edilen uzay gemisi Autobotların, Decepticonlara karşı zafer kazanmasında önemli bir etken özel bir ekipmanı taşımaktaydı. Düşman füzeleri tarafından vurulan gemi uzayın derinliklerinde sürüklenmeye mahkum edildi.


  1961’de Ark’ın Dünya’nın uydusu Ay’a çarpması NASA tarafından gözlemlenir. Rusların onları uzay yarışında yenmesinden korkan Amerikalılar, Ay’a çarpan cismin ne olduğunu öğrenmekte kararlıdır. Başkan John F. Kennedy, NASA’yı Ay’a insan gönderme konusunda zorlamaya başlar. 8 yıl sona 1969’da Apollo 11 Ay’a iner. Neil Armstrong (Don Jeanes) ve Buzz Aldrin (Cory Tucker)  basından gizli bir şekilde uzay gemisini keşfeder. Örnek parçalar ve fotoğraflar ile geri dönerler. Onlardan sonra Ay’a uzay gemisinin keşfi için bir çok insanlı Ay görevi yapılacaktır. 


  Günümüzde Autobotlar NEST takımı ile gezegende hala varlıklarını sürdüren Decepticonları aramaktadır. Bu sırada Çernobil nükleer santralinde yaptıkları bir araştırmada Ark uzay gemisinden parçalar keşfederler. Ruslar Ay’a gittiklerinde düşen uzay gemisinin enkazını keşfetmiş ondan aldıkları parçaları kullanmaya başlamışlardır. Decepticonlar, Autobotları Çernobilde pusuya düşürürler. Kısa süren bir savaştan sonra Shokwave ve Driller geri çekilmek zorunda kalır. 


  Bu sırada Sam Witwicky üniversiteden mezun olmuştur. Autobotlara yardım ettiği için başkan tarafından onur madalyası ile ödüllendirilmiştir. Fakat iş bulmakta zorlanmaktadır.  Washington’da yeni kız arkadaşı Carly Spencer (Rosie Huntington-Whiteley) ile birlikte yaşamaktadır. Autobotların insanlar ile bağlatılarında yardımcı olan Sam’e, Ay’ın karanlık yüzü için bir kez daha yardım istemek için geleceklerdir.

  Diğer Adları:

  Transformers: Dark of the Moon

  Yayın Tarihi:

  29 Haziran 2011

  Senaryo:

  Ehren Kruger

  Ödüller:

  3 Oscar Adaylığı. 10 ödül & 42 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?