Undergods
Undergods
Chino Moya
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.4 IMDB Puanı 252 Görüntülenme

Undergods

Ütopik gibi görünse de yakın bir zamanda olmayacağı kesin gibi durmayan bir gelecekte tüm dünya savaş sonrası kaosu atlatamamıştır. Yerle bir olan binalar ile birlikte hayatlar ve toplum düzeni de yerle bir olmuştur. İşte böyle bir zamanda ise sadece çok az kişi ayakta kalabilmiştir. Keskin kara mizahi ile sizleri etkisi altına alacak olan Undergods isimli 4k formattaki filmde
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Ütopik gibi görünse de yakın bir zamanda olmayacağı kesin gibi durmayan bir gelecekte tüm dünya savaş sonrası kaosu atlatamamıştır. Yerle bir olan binalar ile birlikte hayatlar ve toplum düzeni de yerle bir olmuştur. İşte böyle bir zamanda ise sadece çok az kişi ayakta kalabilmiştir. Keskin kara mizahi ile sizleri etkisi altına alacak olan Undergods isimli 4k formattaki filmde herkes kendisi için yaşamaktadır. 


  Sokaklar yıkılmış ve savaş sonrası görünümü yansıtmaktadır ve hayatta kalan insanlar ne yapıp edip bir şekilde yaşamak için uğraşmaktalardır. Sokaklarda dahi insanlar zayıf ya da tek başına görüldüklerinde bazı toplayıcılar tarafından yakalanıp yemek için yani et olarak satılmakta ve bazıları da köle olarak verilmektedir. Toplum düzeni yeniden canlanmaya çalışsa da daha çok zamanın olduğu açıkça görülen filmde ancak bir avuç insan düzgün sayılabilecek binalarda oturmakta ve açlıktan korundukları işlere sahiptirler.


  Filmde tek bir hikâye yerine birçok hikâye kısa kısa anlatılmaktadır. K ile Z ismindeki et toplayıcılarının, boşanmış yalnız bir babanın ve yıllar sonra yeniden evlenen karısına geri dönmeyi başaran adamın hikâyeleri ise filmde yer alan birkaç konudan bazılarıdır. K ile Z acımadan et ve köle diye sattıkları insanların çektikleri acıları tatma fırsatı bulurken, boşanmış bir adam kızını korkunç insanların elinden kurtarmak için savaşacak ve yıllar sonra eve dönen koca ise yeni koca ile tartışıp sonunda da yıllardır çektiği işkencenin yan etkilerini karısına yaşatacaktır.


  Micheal Gould, Johann Myers ve Géza Röhrig isimlerinin başrolleri paylaştıkları gerilim filminde Chino Moya yapımın hem yönetmen hem de senarist koltuğundaki isimdir. Zamanımızda çıkabilecek olası bir 3. Dünya Savaşı’nın sonrasında yaşanacakların aynısını hem de tüm detayları ile anlatan filmde insanlık zorbalığın başka bir yanını daha keşfedecek ve yaşadıkları vahşetin sonuçlarını da sevdiklerine ödeteceklerdir. 

  Diğer Adları:

  Undergods

  Yayın Tarihi:

  07 Mayıs 2021

  Senaryo:

  Chino Moya

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?