Yao (Yao)
Yao (Yao)
Philippe Godeau
2018
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 205 Görüntülenme

Yao (Yao)

Kuzey Senegaldeki bir köyde yaşayan Yao, kahramanıyla tanışmak için her şeyi yapmaya hazır 13 yaşında bir çocuktur: Ünlü Fransız aktör Seydou Tall. Yeni kitabının tanıtımı için Dakara davet edilen Tall, ilk kez kökü olan ülkeyi ziyaret ediyor. Genç Yao, hayalini gerçekleştirmek için kaçışını organize eder ve başkente tek başına 387 kilometre yürür. Bu çocuğun dokunduğu oyuncu, yükümlülüklerinde
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Kuzey Senegaldeki bir köyde yaşayan Yao, kahramanıyla tanışmak için her şeyi yapmaya hazır 13 yaşında bir çocuktur: Ünlü Fransız aktör Seydou Tall. Yeni kitabının tanıtımı için Dakara davet edilen Tall, ilk kez kökü olan ülkeyi ziyaret ediyor. Genç Yao, hayalini gerçekleştirmek için kaçışını organize eder ve başkente tek başına 387 kilometre yürür. Bu çocuğun dokunduğu oyuncu, yükümlülüklerinden kaçmaya ve ona eve eşlik etmeye karar verir. Ancak Senegalin tozlu ve belirsiz yollarında Seydou, çocuğun köyüne doğru ilerlerken aynı zamanda köklerine geri döndüğünü anlıyor. Senegal hiçbir zaman film endüstrisinin önemli bir yeri olarak bilinmedi. Yine de Afrikanın en batı kesiminde yer alan bu küçük ülke, farklı yerleri ve gizemli kültürü ile son derece çekici bir sinema mekânı olduğunu kanıtlıyor. 


  Bu nedenle, birincil hobisi okumak olan ve en büyük rol modeli Fransız aktör Seydou Tall (Omar Sy) olan on üç yaşındaki sessiz ama amacı olan bir çocuk olan Yao (Lionel Louis Basse). Yıldızın ülkesinin başkenti Dakarı ziyaret ettiğini öğrendiğinde, yaklaşık 400 kilometrelik bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Başarılı bir sanatçının hayatı Yaoninkinden daha farklı olamazdı: Kariyerinin aksine, özel hayatı bir kriz içinde, karısından boşanmak üzeredir ve oğlunun annesi onunla Afrikaya gitmesine izin vermez. Seydou böylece yalnız ve çaresizce onu yoldan vazgeçirir. Kahramanlarımızdan ikisi nihayet Dakarda buluştuğunda, oyuncu Yaonun pervasızlığından büyülenir ve şimdiye kadarki planlarından kopmaya ve çocuğu şahsen köyüne geri döndürmeye karar verir. 


   4k film izle ile 720p film izle seçeneklerinin de sadece sizler için eklendiği filmde; Hikayeye göre, Seydou Tallın ebeveynleri de Batı Afrikadan Fransaya göç etti ve adamı Yaonun evine giderken kendi kökleriyle yüzleşmeye zorladı. Özgün ve her zamanki sevimli karizması ile her zaman harika olan Omar Sy, gerçeklikten biraz uzak, ancak insanca doğrudan bir Fransız aktörü canlandırıyor. İlk kez amatör bir sinema oyuncusu olan Lionel Basse, film yıldızına sorunsuz bir şekilde ayak uydurmaya devam ediyor ve onun dürüst tasviri, filmin tartışmasız en önemli özelliklerinden biri. Bu ikilinin çıktığı yolculukta “kendini arayış” temasının imajını görecek ve kendinizden parçalara şahitlik edeceksiniz.


   

  Diğer Adları:

  Yao

  Yayın Tarihi:

  23 Ocak 2019

  Senaryo:

  Agnès de Sacy, Philippe Godeau, Kossi Efoui

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?