Yetenekli Genç Kadın: Promising Young Woman (Promising Young Woman)
Yetenekli Genç Kadın: Promising Young Woman (Promising Young Woman)
Emerald Fennell
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 64 Görüntülenme

Yetenekli Genç Kadın: Promising Young Woman (Promising Young Woman)

Film HakkındaYazar/aktristen yönetmenliğe geçiş yapan Emerald Fennellin (“The Crown”da Camilla Parker-Bowlesı canlandırdığı) uğurlu, cüretkar ilk uzun metrajlı filmi Umut Veren Genç Kadın , sınıflandırmaya meydan okuyor. Gerilim imaları olan bir kara komedi mi? Alaycı bir diliyle sunulan ciddi bir mesaj filmi mi? Yoksa Karanlığın altını oymak için saygısız bir tarz

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film Hakkında


  Yazar/aktristen yönetmenliğe geçiş yapan Emerald Fennellin (“The Crown”da Camilla Parker-Bowlesı canlandırdığı) uğurlu, cüretkar ilk uzun metrajlı filmi Umut Veren Genç Kadın , sınıflandırmaya meydan okuyor. Gerilim imaları olan bir kara komedi mi? Alaycı bir diliyle sunulan ciddi bir mesaj filmi mi? Yoksa Karanlığın altını oymak için saygısız bir tarz kullanan sömürücü bir intikam filmi mi? Gerçekte, bunların hepsinden biraz var ve filmin yaklaşımının dağınık göründüğü ve bazı ton değişimlerinin sarsıcı olabileceği zamanlar olsa da, prodüksiyon bir bütün olarak her izleyici kitlesine ayak uydurmaya çalışıyor gibi görünüyor.


  Film Konusu


  Promising Young Womanın kahramanı olan Cassienin ilginç bir hobisi var. Yıllar önce en iyi arkadaşı Ninanın dahil olduğu üzücü bir travmanın ardından tıp fakültesini bırakan Cassie, şimdi bir kafede çalışıyor ve geceleri erkekleri kendi ahlaki algılarının bir tür inkar olduğunu ortaya çıkarmaya zorluyor. Fennell, “Gelecek Vaat Eden Genç Kadın”da Ninaya ne olduğunu yavaş yavaş ortaya koyuyor, ancak Ninanın yalnızca ayrıcalıklı bir adamın değil, suçluyu suçlayana karşı koruyan bir sistemin de kurbanı olduğu açık. Cassie, her seferinde başka bir kötü adamı cezalandırarak bu sistemi ortadan kaldırmaya çalışıyor.


  İki olay, Cassieyi stratejisini yeniden düşünmeye iter. İlk olarak, Ryan ( Bo Burnham ) adında eski bir sınıf arkadaşıyla tekrar bir araya gelir ve ikisi çıkmaya başlar. Burnham ve Mulliganın sağlam bir kimyası var ve Fennell flörtlerini aceleye getirmiyor, bu da Cassienin uzun zamandır ilk kez gardını düşüreceğini daha gerçek ve inandırıcı rol yapmasını sağlıyor. Ancak Ryan, Cassieyi bu keder ve travma sarmalına gönderen adamın Londrada zaman geçirdikten sonra Amerika Birleşik Devletlerine geri döndüğünü de ortaya koyuyor. Bu, Cassieyi erkek ayrıcalığı ve ahlaki otorite hakkındaki derslerinin son oyununa teşvik eder ve sonunda en iyi arkadaşını yok etmeye yardım eden insanların peşine düşer.

  Diğer Adları:

  Promising Young Woman

  Yayın Tarihi:

  25 Aralık 2020

  Senaryo:

  Emerald Fennell

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. 116 dül & 193 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?