Yeter (Enough)
Yeter (Enough)
Michael Apted
2002
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 472 Görüntülenme

Yeter (Enough)

Slim dışarıdan mutlu gibi görünse de aslında mutsuz hatta şiddet dolu bir evliliğe sahiptir ancak bu mutsuz evliliğe kızı için katlanmaya devam etmektedir. Fakat artık kızı altı yaşına gelen ve olan biteni açıkça anlamaya başlayan küçük Gracie bu olaylara dayanamaz ve bu yüzden de Slim kocasından kaçmaya karar verir. Kızını yanına alıp kocasından kaçan Slim bu kaçışlarına uzunca bir süre devam

Reklamı Geç
20
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Slim dışarıdan mutlu gibi görünse de aslında mutsuz hatta şiddet dolu bir evliliğe sahiptir ancak bu mutsuz evliliğe kızı için katlanmaya devam etmektedir. Fakat artık kızı altı yaşına gelen ve olan biteni açıkça anlamaya başlayan küçük Gracie bu olaylara dayanamaz ve bu yüzden de Slim kocasından kaçmaya karar verir. Kızını yanına alıp kocasından kaçan Slim bu kaçışlarına uzunca bir süre devam eder ancak kocası ona kafayı takmıştır ve züppe kişiliği nedeni ile karısı ve kızını özgür bırakamaz. Peşlerine takılan ve her gittikleri yerde hayatlarını mahveden kocasından sonsuza dek kaçabileceğini düşünen Slim yakında bunu sonsuza dek sürdüremeyeceğini anlar. 


  Slim kızını alıp kaçmaya başlamıştır ancak bu kaçışlarda anne ve kız asla bir yerde bir düzen tutturacak kadar uzun süre kalamazlar. Slim tam bir iş bulup bir hayat sağlamaya başladığında kapılarında eski kocası Mitch bitmekte ve onun kızıyla birlikte geri dönmesini istemektedir. Ancak yine şiddetin ve aşağılanmanın başlayacağını bilen Slim her defasında eski kocasından kaçmayı sürdürmüştür. Ancak bir bayan dostu ona daha ne kadar kaçacaksın dediğinde Slim sonsuza dek dese de, bu lafının akşamına yeniden kapıda Mitch’i bulduğunda artık bunun bu şekilde devam edemeyeceğini anlar. Bundan sonra Slim kaçmak yerine bu sorunu kökünden çözmek ve kızıyla sonunda düzenli ve huzurlu bir hayat kurmak ister. 


  Ama bu kolay bir seçim değildir ve eğer Slim kocasından kurtulmayı tamamen istiyorsa birçok fedakârlık yapmalıdır. Bunların en başında ise kızını bir süre görmemek vardır. Kızını güvenli bir yere teslim eden Slim kendini korumayı öğrenir ancak bunlar da elbette yeterli değildir ve Slim’in bir şekilde eski kocasını kendine istediği yerde ve saatte çekmesi gerekmektedir. Slim kocasını kendi istediği yere çektiğinde tam olarak ona ne yapacaktır? Bunca yıl şiddet gördükten sonra Slim öfkesine kapılıp eski kocasını öldürmeyi mi planlamaktadır? 

  Diğer Adları:

  Enough

  Yayın Tarihi:

  24 Mayıs 2002

  Senaryo:

  Nicholas Kazan

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?