Zibilyon (Kajillionaire)
Zibilyon (Kajillionaire)
Miranda July
2020
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 240 Görüntülenme

Zibilyon (Kajillionaire)

Dört film ödülü alan ve on farklı film ödülüne de adaylığını koyan dublajı ve 4k formatı ile sizlerle sitemizde buluşan Kajillionaire adındaki film, doğduğundan bu yana ailesi tarafından bir dolandırıcı ve hırsız olarak yetiştirilen ve son zamanlarda anne ve babası yaşlandıkça ailenin bel kemiği haline gelen Dolio isimli genç bir kızın, ailesinin başka bir kıza daha fazla ilgi
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Dört film ödülü alan ve on farklı film ödülüne de adaylığını koyan dublajı ve 4k formatı ile sizlerle sitemizde buluşan Kajillionaire adındaki film, doğduğundan bu yana ailesi tarafından bir dolandırıcı ve hırsız olarak yetiştirilen ve son zamanlarda anne ve babası yaşlandıkça ailenin bel kemiği haline gelen Dolio isimli genç bir kızın, ailesinin başka bir kıza daha fazla ilgi göstermelerinin ardına yaşadığı olayları ele almaktadır.


  Dolio uçakta yolculuk sonrası kalan yemeklerden, başkalarının postalarını çalmaya, kafeler de cüzdan yürütmekten, iade ürünler üzerinden para kazanmaya kadar birçok farklı şekilde dolandırıcılık yapmayı anne ve babasından öğrenmiş bir kızdır. Dolio aile için çok önemlidir çünkü artık anne ve babası genç değildirler ve onun sayesinde birçok işi hızlı bir şekilde yapmaktadırlar. 


  Bir gün aile büyük bir dolandırıcılık işine girmek isterler ve büyük bir plan yaparlar. Anne ve babanın bu yeni fikri ise sigorta şirketlerini dolandırmaktır. Herkes ayrı ayrı yolculuğa çıkacak ve valizlerini kaybetmiş gibi yapacaklar ve sonra da sigorta şirketlerinden yüklüce paralar alacaklardır. Bu planı yürürlüğe koyan ve yola koyulan aile bu yolda Melanie isimli bir kızla tanışırlar ve birden anne ve baba bu kıza, kendi kızları Dolio’dan daha çok özen göstermeye başlarlar. Bu duruma bir türlü inanamayan Dolio anne ve babasının neden bu şekilde davrandığını bir türlü anlayamaz ve bu tavırlarına çok üzülür. Tüm çocukluğunu ve şu anda da gençliğini ailesi için harcayan Dolio bunu hak etmediğini düşünür.


  Bu sırada Dolio ve Melanie konuşmaya başladıkça Melanie, Dolio’nun ne kadar mutsuz olduğunu fark eder. Dolio çocukluğunu yaşayamamıştır ve şimdi de gençliğini yaşayamamaktadır ve bu Dolio’yu çok mutsuz etmesine rağmen bunu ailesine belli etmemektedir ama ailesi de bu durumun hiç farkında değillerdir. Zaman geçtikçe bu iki genç kız birbirlerini daha iyi anlamaya başlarlar ve Dolio yavaş yavaş kendi mutsuzluğu ile yüzleşmeye başlar. 


   

  Diğer Adları:

  Kajillionaire

  Yayın Tarihi:

  25 Sep 2020

  Senaryo:

  Miranda July

  Ödüller:

  4 ödül & 13 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?