Zombillenium
Zombillenium
Alexis Ducord, Arthur de Pins
2017
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 176 Görüntülenme

Zombillenium

Hector kendinden emin, titiz, disiplinli ve gözü pek bir sağlık müfettişidir. Hector’un yeni görevi ise şehre henüz gelen ve milyonlarca kişinin ilgi odağı olduğu canavarlar korku parkıdır. Saba kızını okula götüren Hector, kızı Lucie’nin bu parkı görmeyi istemesi üzerine, küçük kızına teftiş sonrasında onu parka eğlenmeğe götüreceğine söz verir. Hector hemen parkın yolunu tutar ve
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Hector kendinden emin, titiz, disiplinli ve gözü pek bir sağlık müfettişidir. Hector’un yeni görevi ise şehre henüz gelen ve milyonlarca kişinin ilgi odağı olduğu canavarlar korku parkıdır. Saba kızını okula götüren Hector, kızı Lucie’nin bu parkı görmeyi istemesi üzerine, küçük kızına teftiş sonrasında onu parka eğlenmeğe götüreceğine söz verir. 


  Hector hemen parkın yolunu tutar ve teftişine başlar. Hector elbette tüm yaratıkların birer oyuncu olduğunu zannetmektedir ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Hector teftişine gizlice devam eder ve bu yaratıkların yani vampirlerin, zombilerin, cadıların ve diğer bir çok yaratığın aslında gerçek olduğunu anlar. Bu durum karşısında parkı kapatıp orduyu çağırmaya hazırlanan Hector park sahibi tarafından yakalanır ve bir vampire dönüştürülür. Ne olduğunu anlamadan ölen ve bir vampire dönüşen Hector artık bu parkta yaşayanlardan birisidir. 


  Fakat Hector işi gereği bu parkın yeniden teftiş edileceğini ve bir noktada olayların ortaya çıkacağını ve bunca yaratığın da evsiz kalacağını bilmektedir. Bu yüzden kolları sıvayan Hector kızına da vermiş olduğu sözün gücüyle parkı kurtarmak ve kurallara uygun hale getirmek için kolları sıvar. Ama sadece kurallara uygun bir park yaratmak değil ayrıca da bazı kıskançlık sorunlarıyla da uğraşmak zorunda kalacak olan Hector’un işi pek de kolay görünmemektedir. 


  Zombillenium isimli 4k formatlı animasyon filmindeki karakterlere sesleri ile ekranlarda hayat veren isimler Kelly Marot, Emmanuel Curtil ve Alain Choquet’dir. Alexis Ducord ve Arthur de Pins isimleri ise yönetmen koltuğunu paylaşan isimlerdir. Arthur de Pins’in kitabını ekranlara uygun şekilde senaryoya uyarlayan isim ise yine Alexis Ducord’dur. Hector acaba hem parkı kurtarıp hem de kızına söz verdiği gibi onu parkta eğlendirmeyi başarabilecek midir? Hector kızına artık bir vampir olduğunu nasıl açıklayacaktır? Hector bir daha normal yaşamına geri dönebilecek midir?

  Diğer Adları:

  Zombillénium

  Yayın Tarihi:

  18 Ekim 2017

  Senaryo:

  Arthur de Pins, Alexis Ducord

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?